Kars Tereyağı

Hindistan’da şifa niyetine kullanılan ve bulunması oldukça zor olan tereyağının ‘Ghee’ olduğunu ve bu Ghee isimli yağın ise aslında Türkiye’mizin Kars yöresine ait tereyağı olduğunu biliyor muydunuz?

Hindistanlıların ‘Ghee’ biz Türklerin ise ‘Kars Tereyağı’ olarak isimlendirdiğimi bu yağın, normal tereyağından çok farklı özellikleri mevcuttur. Sağlık açısından en önemli özelliğinin ise kötü kolesterolden arındırılmış olduğunu söyleyebiliriz. Bu yağ, buzdolabında bile saklanmasa, oda sıcaklığında uzun süre muhafaza edilebiliyor. Çünkü işlemleri sırasında saflaştırılmaktadır. Saflaştırılma işlemi sonucunda ise, yağın yarım saat pişirilmesinin ardından fazla sularından arındığı gibi, süt yağı ve tortularından da kurtulmak mümkündür. Yüksek derecelere kadar yağın özelliğini koruyabilmesi, yanmaması sebebi ile de trans yağa dönüşümü gözlenmiyor. İşte tüm bu sebeplerden dolayı da kötü kolesterol oluşumuna imkan vermiyor. Ayrıca saflaştırılan tereyağının özelliği olarak içeriğinde bulunan omega ile birlikte vitamin oranları da yükseliyor.

Organik Kars Tereyağı

Kars yağının özelliklerini inceleyip analiz eden ve üretim aşamalarını 1975 yılı itibari ile sürdürmekte olan Alaaddin Ticaret olarak bizler, sizlere Kars yöremizin kendi ürünlerinden elde edilmiş olan hakiki tereyağını sunmaktayız.

Hindistan’da şifa kaynağı olarak bilinen bizim Kars tereyağımız daha birçok özelliklere sahiptir. Bugüne kadar ortaya çıkartılmış olan, sağlığa faydalı olan bazı özellikleri şu şekilde sıralanabilir. Laktoz intoleransı olanların rahatlıkla kullanabileceği Kars tereyağı, içerisinde A,D,E ve K vitaminlerini bol miktarda bulundurmaktadır. Bu vitaminler yağda çözülebilme özelliklerine sahip olup, fazla süt yağlarından da arınma özelliğine sahiptir. Böylelikle kilo artışına sebebiyet vermez. Sindirimi kolaylaştırma, bağışıklık sistemini güçlendirme, iltihabı azaltma gibi sayısız faydalarının olduğundan bahsetmek mümkündür.

Kars Tereyağı Fiyatları

Alaaddin Ticaret firmamızdan satın alacağınız Kars tereyağlarının lezzet sırrı ne derseniz, tamamen organik bir şekilde elde edilmeleridir. Kars yöremize ait meralarda ve otlaklarda otlanan ineklerin, akşam beslenmelerinin ardından elde edilen ilk sütler ile elde edilen tereyağları kopkoyu kıvamlı ve sarı bir yağ oluşumunu sağlamaktadır. Yukarda bahsetmiş olduğumuz tüm hakiki Kars tereyağı avantajları ve sağlığa olumlu etkileri de böylece satın alacağınız yağ ile birlikte sizlere sunulmaktadır. Lezzetinden de öte sağlığınıza sunacağı artıları sayesinde sizler de bu Kars tereyağının tutkunu olacaksınız ve tüm aile bireylerinizin sağlıklarını korumak için bu yağı tüm yemeklerinizde kullanmayı tercih edeceksiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR