Kars Balı

Her derde deva olarak bilinen bal, sadece sözlerde ve atalarımızdan kalan miraslarda değil, aynı zamanda Kuran-ı Kerim’in birçok ayetlerinde de inanılmaz mucize ve şifaları ile birlikte bahsedilmektedir. Balın tüm bu mucizevi şifalarından faydalanabilmek için, tüketeceğimiz balın kalitesi son derece önemlidir. Maalesef ki günümüzde hakiki bala erişebilmek ve satın alabilmek güçtür. Ancak hakiki bal denildiğinde, 1975 yılı itibari ile hayvancılık ve hakiki köy ürünleri üretmek konusunda tecrübe sahibi olan Alaaddin Ticaret sizlere bu mucize ürüne erişimi sağlayacaktır.

Kafkas arısı çiçek balı olarak da bilinen bal, kendine özgü özelliklere sahiptir. Bunun sebebi ise; balın üretiminde kullanılan arıların, Kars ve Ardahan’ın kendi topraklarında yer alan mera ve yaylarında bulunan bitkiler ile beslenmeleridir. Yüzlerce çeşit polen ve nektar kaynağı çiçekler tarafından beslenen arıların bizlere sunduğu balların da kendine özgü mucizevi faydaları mevcuttur.

Kars Balı Fiyatları

Sadece arıların beslendikleri çiçeklerdeki polen ve nektarlar da değil, aynı zamanda arıların kendilerine ait özellikleri de diğerlerine nazaran farklıdır. Kars ve Ardahan yörelerinde, bal üretiminde kullanılan hakiki arıların dil uzunlukları, diğer bal arılarına göre daha uzundur. Normal arılarda 4-5 mm civarında olan dil uzunluğu, gerçek Kars arılarında 7,2 mm’i bulabilmektedir. Dillerindeki bu uzunluk sayesinde çiçeklerin ve bitkilerin özlerine ulaşabilmeleri, daha derin polenlere ulaşabilmeleri kolaylaşır. İşte gerçek Kars arısı ve Kars bitkilerinden elde edilen ballar bu sebeple çok daha şifalıdır.

Organik Kars Balı

42 yıllık deneyimlerimizin ışığı altında sizlere sunmuş olduğumuz Kar balını güvenerek satın alabilir ve çocuklarınıza şifa niyetine yedirebilirsiniz. Günümüzde gerçek, hakiki bal bulmak zor diyorsanız, Alaaddin Ticaret’te ve doğru adrestesiniz.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmaların sonucu olarak, balın 500’den fazla hastalığın tedavisinde şifa olduğunu bilmekteyiz. Sizler de şifa niyetine kullandığınız balın orijinal bal olduğundan emin olmak istiyorsanız, Alaaddin Ticaret firmamızdan güvenle siparişlerinizi verebilirsiniz.

Sağlıklı gelecek nesillere hep birlikte ulaşmayı hedefleyen firmamız, sizlere de ürünlerini kendi yörelerinde yetiştirmek de ve organik hali ile üreterek beğeninize sunmaktadır.

Kars çiçek balı ürününü dilerseniz süzme olarak satın alabileceğiniz gibi, dilerseniz petekli hali ile de satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR