Çeçil Peyniri

Dil, örgü, saçak ve tel peynir olarak da bilinen çeçil peyniri özellikle Kars, Ardahan, Erzurum ve Iğdır bölgelerinde üretilen bir peynir türü olmaktadır. Bu peynir türünün özelliği yağı neredeyse tamamen arındırılmış sütlerden üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Tat açısından Kars kaşarına oldukça benzese de görüntü açısından oldukça farklı olan bu peynir ismi gibi tel şeklindedir. Yöresel bölgelerde Civil peyniri olarak da bilinen bu peynir türünü 1975 yılından bu yana sizlere kaliteli ve güvenilir bir hizmet anlayışı ile yaklaşan, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet kalitesinde sınır tanımayan firmamızdan temin edebilirsiniz.

Çeçil Peyniri Fiyatı

Yöresel lezzetlerden biri haline gelmiş olan Çeçil peyniri özel üretim aşamalarına sahiptir. Diğer peynir türlerinden farklı olarak yağı alınmış sütler kullanılmaktadır. Bu sütlerin taze ve günlük olması oldukça önemlidir. Sütten yağın arındırılması için özel makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. Çeçil peynirinin üretiminde ilk aşama bu nedenle yağın sütten arındırılmış hale getirilmesidir. İkinci aşama ise bu sütten yumuşak, az tuzlu, kaşar rengine sahip ve tadı damakta kalan bir peynir elde etmektir. Bu da ancak işinde profesyonel olan kişiler tarafından ayarlanan ve işinde belli bir tecrübeye ulaşmış kişilerce yapılmalıdır. 40 yıllık hizmet hayatına sahip olan Alaaddin Ticaret firmamız ile sizlere kaliteli bir üretim ve kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Bizlerden alacağınız her ürün, doğru bir karar olacaktır. Bu sayede sofralarınız şenlenecek ve taze ürünler ile tüm sevdiklerinizin sağlığını koruyabileceksiniz.

Çeçil Peyniri Nasıl Yapılır?

Çeçil peyniri tat açısından az tuzlu ve hafif ekşi bir tada sahiptir. Ekşiliğini pastörize edilmesinden almaktadır. Satın alacağınız bu peynir türünün pastörize edilmemiş olması, sağlığınıza zarar verebilmektedir. Bu nedenle firmamızda üretilen tüm Çeçil peynirler, özel makinelerimizde pastörize edilmekte ve sizlere pastörize edilmiş halde sunulmaktadır. Yöresel olarak küflendiğinde bile tüketilebilen bu peynir türünü, online alışveriş sitemizden sipariş edebilirsiniz. Siparişlerinizi Türkiye’nin her noktasından verebilirsiniz. Sipariş etmiş olduğunuz ürünler paketlemedeki kalitemiz ve kargo hizmetindeki hızımız sayesinde sizlere taze bir şekilde ulaşacaktır. Doğadan aldığımız gücü hor kullanmamakta, çevre dostu olan paketler kullanarak 1975’ten bu yana sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR