Kars kaşarı

Tuzlu peynir sevenlerin vazgeçilmez ürünü olan Kars kaşar peyniri ile kahvaltılarınızda aradığınız tadı bulabilirsiniz. Diğer bir ismi ile eski kaşar olarak da bilinen Kars kaşarı, kendine özgün bir tada sahiptir. Bu özgünlüğe Kars ve Ardahan yöresinde bulunan ineklerin taze sütünden ulaşılır. Günlük sütten üretilerek ve çeşitli aşamalardan geçirilerek üretilen bu türüne 1975’ten bu yana faaliyet gösteren firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Eski kaşar

Kars ve Ardahan bölgesinde oldukça kullanılan Kars kaşarı üretimi oldukça zordur. Bu peynir türünde kullanılacak olan sütün taze olması oldukça önemlidir. Bu nedenle bu bölgede yer alan inekler çeşitli çiçeklere dayanan otlaklık alanlarda otlatılmakta ve sütleri günlük olarak sağılmaktadır. Günlük olarak sağılan taze sütlerin mayalandırma işlemine uğraması ile teleme haline gelmesi sağlanarak Kars kaşarı ilk aşaması tamamlanmış olmaktadır. Teleme aşamasında Kars kaşarı suyu oldukça acıdır. Bu nedenle ikinci aşamada peynir özel buzluk dolaplarında gece boyunca bekletilir ve ertesi gün acı suyundan çıkartılarak arındırma işlemine geçilir. Tüm bu işlemlerin özenle yapılması oldukça önemlidir. Suyundan tam anlamıyla arındırılmamış bir Kars kaşarı peyniri, damağınızda hem çok tuzlu hem de acı bir tat bırakacaktır. İşinde uzman ve profesyonel olan kişiler tarafından bu peynirin üretilmesi gereklidir. Bu nedenle yıllara dayanan tecrübesi ile sizlere hizmet veren firmamıza güvenerek, alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Kars kaşar peyniri

Kars kaşarı 1975’ten günümüze kadar olan dönemde Kars ve Ardahan bölgesindeki yöresel lezzetlere yoğunlaşan firmamızda, tüm üretim makineleri temiz ve hassas bir şekilde kullanılmaktadır. İşinde deneyimli ve profesyonel olan ekip arkadaşlarımız sayesinde peynir üretiminde, lider firmalardan biri olarak yer almaktayız. Sizlere derinlemesine sunduğumuz yöresel lezzetler sayesinde sofralarınız şenlenecektir. Çünkü Alaaddin Ticaret sizlere doğadan gelen 40 yıllık bir lezzet anlayışı sunmaktadır. Kars eski kaşar peynirinde de sizlere 40 yıllık lezzet anlayışını, profesyonel üretimini ve satış sonrası hizmetlerini sunan firmamızdan ürünlerimizi tercih ederek en doğru kararı vermiş olacaksınız. Kars kaşar peyniri

Kars eski kaşar

Türkiye’nin her noktasına ulaşan firma iletişim ağımız ve hızlı kargo hizmetimiz sayesinde verdiğiniz siparişler çok kısa bir sürede sizlere ulaşacaktır. Üretiminden belirtmiş olduğunuz sipariş adreslerinize ulaşana kadar, peynirlerimiz tazeliğini koruyacaktır. Siparişleriniz sizlere hava geçirmeyen, doğa içerisinde hızlı bir şekilde kaybolan, çevre dostu kutular içerisinde yollanmaktadır. Bu sayede hem peynirleriniz taze olarak kalmakta hem de ham madde gücünü doğadan alan firmamız çevre kirliliğine karşı önlem alarak sizlere kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Kars eski kaşar siparişlerinizde sizlere sunduğumuz bu hizmetler hakkında bizlerden detaylı bilgi almak adına iletişim numaralarımız üzerinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz çağrı merkezi numaralarımız ile siparişlerinizi Türkiye’nin her yerinden, dilediğiniz saat ve tarihte verebilirsiniz. Gece gündüz demeden çalışan ekip arkadaşlarımız sayesinde siparişleriniz hemen tarafımıza ulaşacak ve kargolarınız sizlere kısa bir süre içerisinde temin edilecektir.Taze kars kaşar peyniri sitemizden bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR