Tam Y. Taze Blok kaşar 500 Gr
Tam Y. Taze Blok kaşar 500 Gr

Tam Y.Taze Blok kaşar 500 Gr

Fiyat : ₺160,00(KDV Dahil)

1. Görselde göründüğü gibi vakumlu 500 Gr halinde gönderilmekte.

2. Tam yağlı içeriği inek sütü tuz ve şirden mayası kullanılmıştır.

Tostta sandiviçlerde ve atıştırmalıkların en başında gelir.

Tam yağlı ve doğal olduğu için rakipsizdir..

çocukların en sevdiği peynirlerden biridir.

3. Koruyucu renklendirici vb gibi katkı maddeleri içermez.

4. Kahvaltılık için idealdir. mağazamızın en fazla tercih edilen 

ürünler arasındadır.

5. %100 doğaldır.

6. Saklama koşulu buz dolabında +4 derecede muhafaza edebilirsiniz..

Kaşar Peyniri Nasıl Yapılır?

 

Türk kültüründe peynir, önemli bir beslenme kaynağıdır. Sağlıklı bir beslenme düzeni için atlanmaması gereken kahvaltı öğünü, Türk kültüründe ayrı bir değere sahiptir. Peynir ise, kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz bir parçasıdır. Dünyada 2000’e yakın Türkiye’de ise 20’yi aşkın peynir çeşidi vardır.

 

Kaşar Peyniri Nedir?

 

Kaşar peyniri, inek, koyun veya keçi sütü ile yapılan, hafif sarı renge sahip sert bir peynir çeşididir. Türkiye’de her sofrada yerini alan kaşar peyniri Yunanistan’da da sıklıkla tüketilen bir peynirdir.  Kaşar peyniri her kahvaltı sofrasında yerini aldığı gibi, aynı zamanda soğuk ve sıcak sandviçlerde sıklıkla tüketilir. Rendelenerek makarnalara, hamur işi tariflerine, beşamel soslu tüm yemeklere ve pidelere eklenerek lezzet verir. Beyaz peynirden sonra ülkemizde en çok tüketilen peynir çeşidi, kaşar peyniridir.

 

Kaşar Peyniri Nasıl Yapılır?

 

 Kaşar peyniri, sütten elde edilen bir peynir çeşididir. Çiğ sütün mayalama, haşlama, yoğurma, dinlendirme gibi bir dizi süreçten geçmesiyle sofralarımızda yerini alır. Kaşar peyniri, türüne göre olgunlaştırılarak ya da olgunlaştırılmadan tüketilebilen yarı sert yapıya sahip bir peynir çeşididir. Bu türler ;

Taze kaşar peynir; sütten imal edilen, olgunlaşma işlemine tabi tutulmadan taze haliyle piyasaya sunulan peynir olarak tanımlanmaktadır. Taze kaşar peyniri yapıldıktan kısa süre sonra tüketilmelidir.

Eski kaşar peynir; aynı üretim süreçlerini geçirerek yapıldıktan sonra altı ay boyunca belirli şartlarda bekletilerek eskitilir. Eski kaşar peyniri eğer saf koyun sütünden yapılmışsa, doğru şartlarda 3 yıl boyunca saklanabilir.

 

Kaşar Peynirinin Faydaları

 

Kaşar peyniri bazı vitamin türleri için kaynak sağlayacak bir peynir çeşididir. İçerisinde yağda çözünen vitaminlerden A, D, E ve K vitaminlerini; suda çözünen vitaminlerden B12, B6, B2 vitaminleri bulunan kaşar peyniri, çoğu peynir çeşidi gibi fosfor ve kalsiyum kaynağıdır. Kalsiyum içeriğinden dolayı kemik ve diş sağlığı üzerine kaşar peynirin yararlı etkileri bulunmaktadır.

 

Kaşar Peyniri Nasıl Olmalıdır?

 

- Kaşar peynirinin dış görünüşü; kehribar sarısı renkte, sert bir yapıya sahiptir. Kaşar peynirinin kenar kısımları hafif şişkin yapıda olmalıdır.

Kaşar peynirinin iç kısmı ise beyaz-sarı renklidir; göz (delik) içermez fakat bazen birkaç göz bulunabilir.

Kaşar peyniri hafif tuzlu, dolgun bir tada sahiptir.

Eski kaşar peyniri ise oldukça keskin bir tada sahiptir.

 

Kaşar Peyniri Kaç Kaloridir?

 

100 Gr Arem Kanlıca Tam Yağlı Taze Kaşar’ın kalorisi 340 kcaldır.

 

Kaşar Peyniri Nasıl Saklanmalıdır?

 

 

Diğer tüm peynir çeşitleri gibi kaşar peyniri de hassas bir gıda ürünüdür. Süt ürünü olması sebebiyle buzdolabında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ağzı kapalı ve hava almayacak şekilde saklanan kaşar peyniri son kullanma tarihine kadar güvenle tüketilebilmektedir. Ağzı açık saklandığı takdirde, kaşar peynirinin açıkta kalan kısımları kuruyacaktır.  Son kullanma tarihine kadar tüketemeyeceğinizi düşündüğünüz kaşar peyniri, rendeleyerek hava almayacak şekilde derin dondurucuda saklayabilir, hamur işi ve kaşar peyniri içeren yemek tariflerinizde afiyetle tüketebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR